​Veseli përkujton Bekim Berishën: Përkushtimi atdhetar i tij do të mbetet në kujtesën tonë - Bota Sot
​Veseli përkujton Bekim Berishën: Përkushtimi atdhetar i tij do të mbetet në kujtesën tonë

Aktuale

​Veseli përkujton Bekim Berishën: Përkushtimi atdhetar i tij do të mbetet në kujtesën tonë

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 22:05
Kadri Veseli

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka përkujtuar heroin e luftës sonë çlirimtare Bekim Berisha-Abeja në 22 vjetorin e rënies.

Ai ka thënë se përkushtimi atdhetar i Bekim Berishës do të mbetet në kujtesën tonë për qëndrueshmërinë e vizionit të tij për luftën deri në çlirim dhe vullnetin e pathyeshëm për fitore.

Postimi i plotë:

Në përvjetorin e rënies heroike në Betejën e Junikut, sot kujtojmë me nderim të thellë heroin Bekim Berisha-Abeja.

Përkushtimi atdhetar i tij do të mbetet në kujtesën tonë për qëndrueshmërinë e vizionit të tij për luftën deri në çlirim dhe vullnetin e pathyeshëm për fitore.

Abeja, së bashku me Bedri Shalën, Elton Zherkën, Përmet Vulën dhe Bashkim Lekun, janë të paharrueshëm. Lavdi e përjetshme jetës dhe veprës së tyre!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat