Lajm shqetësues: Kosova me mungesë të anesteziologëve - Bota Sot
Lajm shqetësues: Kosova me mungesë të anesteziologëve

Aktuale

Lajm shqetësues: Kosova me mungesë të anesteziologëve

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 23:17
Foto ilustrim

Anesteziologu, Lulzim Emini, ka folur për rolin e anesteziologëve në vendin tonë, sidomos që nga koha kur ka filluar pandemia e koronavirusit.

Ai u shpreh se vendet e rajonit qëndrojnë më mirë se ne sa i përket numrit të anesteziologëve dhe se kjo mungesë ishte e pranishme edhe para pandemisë.

Emini u shpreh se janë gjithsej 14 mjekë të këtij profili që janë infektuar me COVID-19, dhe për shikuesit tanë e tregoi edhe rastin kur atij dhe rreth 10 kolegëve të tij i është dashur që për mbi pesë orë ta operojnin një paciente të konfirmuar me këtë infeksion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat