Haradinaj - Stublla uron popullin e Çadit për Ditën e Pavarësisë

Aktuale

Haradinaj - Stublla uron popullin e Çadit për Ditën e Pavarësisë

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 12:17
Ilustrim

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin e Republikës së Çadit me rastin e Ditës së Pavarësisë.

Duke shprehur urime të përzemërta për popullin dhe institucionet e këtij shteti mik afrikan, me rastin e 60 vjetorit të pavarësisë, ministrja Haradinaj – Stublla tha se Prishtina zyrtare do të angazhohet për thellimin e bashkëpunimit të mëtejmë bilateral me Republikën e Çadit.

Pavarësia e Republikës së Kosovës është njohur nga Republika e Çadit më 1 qershor të vitit 2012, ndërsa të dyja shtetet kanë vendosur marrëdhënie diplomatike më 27 maj të vitit 2018.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat