Alarmon Halil Geci: Serbia ka çasje në informacionet e shtetit, fajëson këta politikanë me emër e mbiemër

Aktuale

Alarmon Halil Geci: Serbia ka çasje në informacionet e shtetit, fajëson këta politikanë me emër e mbiemër

Nga: N.Sh. Më: 11 gusht 2020 Në ora: 14:26
Halil Geci

Aktivisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Halil Geci ka kritikuar ashpër Qeverinë Hoti përshkak të zëvendëskryeministrit Goran Rakiq.

Geci përmes një postimi në Facebook, shkruan se, Serbia ka çasje në të gjitha informatat që i duhen në Kosovë.

Ai ka kritikuar Avdullah Hotin, Driton Selmanaj dhe shumë politikanë të tjerë për këtë gjendje në të cilën gjendet Kosova.

Kritika Geci u ka bërë edhe Isa Musafës, Agim Veliun, Lutfi Hazirin, presidentin Hashim Thaçit e disa të tjerë.

“Rreziku i madh i kurdisjes së ndonjë blic konflikti që Serbia ta shfrytëzon rastin para se Hashimin ta thrret Haga, dhe derisa Rakiqi është në krye të Qeverisë Huti si pretekst i lojës kurdisur nga marrveshjet e mshefta Thaçi Vuçiç dhe Grenell së bashku me lojtarin e tyre të kahmotshëm ISAN dhe argatet e zgjedhur të Hashimit brenda LDK-së duke emruar koordinator Skenden dhe Hotin e Rahavecit Kryeminister u zbuluan se janë botërisht argatët e tij dhe të dylber Grenellit, mund të jetë pretekst për dislokinin e trupave të Serbisë te Ura e Ibrit”, shkruan ndër tjera Geci.

Postimi i plotë:

Qeveris Hoti i ka humbur hym tyrylymi (rruga në oborrë) është çorientuar si nga pandemia si nga Serbia.

Pollavrat politike dhe huqet e një pas njëshme se pari me me pandemin e pastaj edhe pollavrat e qeveris me arsytimin se janë në nivel institucional dinë me i kamofluar vetem Driton tupangjia dhe Avdulla specagjia.

Arsytimet e pa baza të politikanve të pa përgjegjshem të cilet e larguan ekipen qeverisëse të shqiptarve duke i zëvendësuar atë me ekipen e Beogradit të zgjedhur nga vetë Vuçiçi që në krye të të gjitha institucioneve të vendit të jet Lista e Vuçiçit po jep rezultatet e veta ngse zëvendës-kryeministri Rakiq ka të drejtë ti mbroi dhe tu jep urdher ushtarve dhe policve të tij për qka edhe është emruar nga shefi i tij në Beograd.

Kuptoni pra se me ardhjen e listes Serbe në bashkëqeverisje, Beogradi ka qasje në të gjitha informatat ato për qka i duhen Serbisë.

Hyrja dhe dalja e policis dhe ushtris Serbe brenda kufijve të Kosoves, nuk është rastësi, një mik më tha ec e gjeje hilen, po i thashë hilja është e gaqme,spiunet kryesorë janë në krye të shtetit, Hashimi Isa dhe Luta me kompani, si dhe listen Serbe e kan me vete në vendim marrje, hile i thonë tinzares, e jo kjo që po dihet hapur.

Paramendoni vetem njëri nga deputetet e listes serbe me ju tek se du mi rrezuar qeverin Huti,me pi raki dhe me u dehur ja pirdhë qeverin Hutit.

Pra këta jan politikanet e Kosovës të cilet e kan sjellur punën në atë nivel sa me një pordhëne të Vuqiqit nga Beogradi i rrëzon për toke mbi njëri tjetrin.

Rreziku i madhë i kurdisjes së ndonjë blic konflikti që Serbia ta shfrytzon rastin para se Hashimin ta thrret Haga,dhe derisa Rakiqi është në krye të Qeveris Huti si pretekst i lojes kurdisur nga marrveshjet e mshefta Thaqi Vuçiç dhe Grenell së bashku me lojtarin e tyre të kahnotshem ISAN dhe argatet e zgjedhur të Hashimit brenda LDK-s duke emruar kordinator Skenden dhe Hutin e Rahavecit Kryeminister u zbuluan se janë boterisht argatet e tij dhe të dylber Grenellit, mund të jetë pretekst për dislokinin e trupave te serbis te Ura e Ibrit.

Lojen e Hashimit dhe të Dylberit nuk e luan askush më mirë se LDK-ja derisa të është ISA, VELIU LUTA në krye të Partisë.

Dëmet e Kosovës nuk do të ndalen asnjëhere,derisa këta se bashku me Gellovin e Anamoraves nuk largohen perfundimisht nga politika.

Unë e shoh rrezikun e madhë derisa Luta lejohet të flet për ndarje,dhe derisa i lejohet notimi brenda LDK-s në politikë duke notuar her në përkrahje të Vjoses her në gjirin e krimit.

Kokorizmat e pa ndalsheme të Gellovit të Anamoraves për ndarjen e Kosovës nuk jan të sotit, kto kan qenë edhe para se të vinte Hashimi.

Rrezik i kurdisur i spiunit të Brojes dhe Vuçiçit nga ndoni skandal eventual e pastaj ai ta ngrisi dorën dhe të duket si shpetimtri, kinse se pa te nuk ka QETËSI është i pritur.

Ose në të kunderten Hashimi do u thotë politikes aktuale nuk deshtet ju të më ndegjoni që ta ndajm Kosovën, dhe ta fitojm karriken në OKB, ja tash mbronu nga Serbia ajo tashmë i dislokoi tupat aty ku u lidhur marrveshja e fsheht Hashimit Vuçiçit dhe dylber Grenellit.

Rrahja e vazhdushme e telit të Lutfi Hazirit dhe Hashimit për ndarje të Kosovës është rrezik që nuk kalon pa ndonjë fatëkeqsi.

Prandaj edhe priten rreziqet derisa të tillet janë në krye të Shtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat