13 të vdekur dhe 171 raste me Covid-19 - Bota Sot
13 të vdekur dhe 171 raste me Covid-19

Aktuale

13 të vdekur dhe 171 raste me Covid-19

Nga: M.H Më: 11 gusht 2020 Në ora: 15:07
Foto ilustrim

Janë regjistruar edhe 171 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar edhe 171 raste të reja, transmeton "Bota sot".

IKSHPK njoftoi që gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 190 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 6.248 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.988.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 46 raste, komuna Gjilan 24 raste, komuna Gjakovë 15 raste, komuna Viti 13 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Pejë 7 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Prizren 6 raste, komuna Suharekë 6 raste, komuna Ferizaj 5 raste, komuna Klinë 5 raste, komuna Lipjan 5 raste, komuna Dragash 4 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Kamenicë 3 raste, komuna Malishevë 3 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Mitrovicë, Rahovec dhe Shtime.

Njoftimi i plotë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat