Testimi për koronavirusin, kjo është kërkesa e fundit e Lëvizjes Vetëvendosje

Aktuale

Testimi për koronavirusin, kjo është kërkesa e fundit e Lëvizjes Vetëvendosje

Nga: A.M. Më: 11 gusht 2020 Në ora: 15:23
Arbërie Nagavci

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ, Adnan Rrustemi ka njoftuar se Grupi Parlamentar i VV-së përmes nënkryetares së Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka parashtruar kërkesë për qasje në dokumente publike brenda Ministrisë së Shëndetësisë për materialet dhe dosjet e dorëzuara nga të gjitha institucionet private shëndetësore për lejimin e shërbimit të testimit SARS-Cov-2.

Këtë e ka bërë të ditur Rrustemi përmes një postimi në Facebook, ku ka publikuar edhe kërkesën e bërë.

Postimi i plotë:

Grupi Parlamentar i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, përmes Nënkryetares së Kuvendit, Arbërie Nagavci, parashtroi kërkesën për qasje në dokumente publike brenda Ministrisë së Shëndetësisë, për materialet dhe dosjet e dorëzuara nga të gjitha institucionet private shëndetësore të cilat kanë bërë kërkesë për licencim, respektivisht për lejimin e shërbimit të testimit SARS-Cov-2.

Dokumneti i plotë:

Image
Dokumenti
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat