Këto ministri po i kërkon PDK-ja për të hyrë në qeveri

Aktuale

Këto ministri po i kërkon PDK-ja për të hyrë në qeveri

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 16:44
Qeveria e Kosovës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka mbledhur strukturat e partisë për të diskutuar rreth hyrjes së PDK-së në koalicionin qeverisës.

Media raportoi ekskluzivisht se marrëveshja thuajse është e gatshme dhe pritet veç të bëhet formale.

InFokus mëson po ashtu se Partia Demokratike e Kosovës, ka kërkuar Ministrinë e Shëndetësisë, Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Ministrinë e Drejtësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat