A janë këta deputetët që do t’i bashkohen partisë së Vjosa Osmanit? Ishin së bashku me kryeparlamentaren në Mitrovicë - Bota Sot
A janë këta deputetët që do t’i bashkohen partisë së Vjosa Osmanit? Ishin së bashku me kryeparlamentaren në Mitrovicë

Aktuale

A janë këta deputetët që do t’i bashkohen partisë së Vjosa Osmanit? Ishin së bashku me kryeparlamentaren në Mitrovicë

Nga: D.RR Më: 11 gusht 2020 Në ora: 20:22
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ka vizituar sot qytetin e saj të lindjes, Mitrovicën, në kuadër të "Vizitave të gjelbra”.

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ka vizituar sot qytetin e saj të lindjes, Mitrovicën, në kuadër të "Vizitave të gjelbra”.

Osmani ka shkruar se sot nuk mund të mos kishin në fokus pandeminë me të cilën po ballafaqohemi, por e trajtuan atë nga prizmi i mbrojtjes së mjedisit.

Ajo që ra në sy, ishte vizita e Osmanit së bashku me disa deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Vet kryeparmentarja njoftoi se së bashku me të ishin edhe deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, deputeti i VV-së, Hajrullah Çeku dhe deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj.

Vjosa Osmani u shkarkua nga LDK-ja nga të gjitha pozitat, ndërsa pritet që ajo të hap një parti të re në skenën politike në Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat