Kryeministri Hoti emëron edhe një zëvendësministër

Aktuale

Kryeministri Hoti emëron edhe një zëvendësministër

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 15:14
Avdullah Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka emëruar Ergin Bunjakun zëvendësministër në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit.

Sipas vendimit të Qeverisë, zëvendësministri emërohet për mbështetjen e Ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit, është përgjegjës për menaxhimin e aktiviteteve në fushat e përcaktuara nga Ministri, si dhe për zëvendësimin e Ministrit kur ai mungon ose kur nuk është në gjendje të kryejë detyrën e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat