Nasim Haradinaj: Këtë të premte do ta shihni reagimin e veteranëve

Aktuale

Nasim Haradinaj: Këtë të premte do ta shihni reagimin e veteranëve

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 21:58
Nasim Haradinaj

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka paralajmërar që këtë të premte organizatat e dala nga lufta do të reagojnë.

Megjithatë, ai nuk ka përmendur formën dhe mënyrën e reagimit.

Duke folur për Gjykatën Speciale, ai deklaruar se OVLUÇK’ja është për zbardhjen e të gjitha vrasjeve.

“Nuk jemi kundër zbulimit të krimeve, por Specialja po merret vetëm me shqiptarët, jo me etnitë tjera”, ka thënë Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat