Albin Kurti tregon pesë shtyllat e qeverisjes së mirë

Aktuale

Albin Kurti tregon pesë shtyllat e qeverisjes së mirë

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 10:43
Albin Kurti

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së fundi është duke u deklaruar për ‘Qeverisje Alternative’ e që sipas tij është tejet e nevojshme për vendin.

Kurti përmes një publikimi në Facebook ka bërë të ditura pesë shtyllat e qeverisjes së ‘mirë’, që sipas tij vinë me ‘Qeverisje Alternative’.

-Ekonomi dhe Financa

-Drejtësi dhe Siguri

-Shëndetësi, Mirëqenie Sociale dhe Sport

-Arsim,Kulturë dhe Rini

-Politikë e Jashtme, Integrime Evropiane dhe  Diasporë

Kurti mbrëmë deklaroi se Kosova është në fazën më të vështirë që nga paslufta dhe se është shndërruar në Bergamo Ballkanike.

Ndër të tjerash ai komentoi qeverisjen e tanishme, duke proklamuar mundësinë e një qeverisje të re.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat