Hoti takon kreun e SBASHK-ut, diskutojnë rreth fillimit të vitit të ri shkollor - Bota Sot
Hoti takon kreun e SBASHK-ut, diskutojnë rreth fillimit të vitit të ri shkollor

Aktuale

Hoti takon kreun e SBASHK-ut, diskutojnë rreth fillimit të vitit të ri shkollor

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 11:53
Avdullah Hoti

Kryeministri Avdullah Hoti tha se është takuar sot me kryetarin e SBASHK-ut, Rrahman Jashari, ku kanë rënë dakord për komunikim të vazhdueshëm lidhur me përgatitjet që po bëjmë për fillimin e vitit të ri shkollor.

“Ministri Likaj dhe ekipi i tij janë duke i bërë përgatitjet e nevojshme pas konsultimit të gjerë që kishim me kryetarët e komunave”, shkroi Hoti.

Hoti shtoi se vendimi final për mënyrën e organizimit të mësimit do të merret duke pasur parasysh konsideratat për sigurim të cilësinë në mësim, por mbi të gjitha shëndetin e nxënësve, stafit mësimdhënës dhe stafit tjetër mbështetës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat