Tahiri: Defilimi i përbashkët i forcave të KFOR-it dhe atyre serbe ka qenë gabim - Bota Sot
Tahiri: Defilimi i përbashkët i forcave të KFOR-it dhe atyre serbe ka qenë gabim

Aktuale

Tahiri: Defilimi i përbashkët i forcave të KFOR-it dhe atyre serbe ka qenë gabim

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 12:40
Besnik Tahiri

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se defilimi i përbashkët i forcave të KFOR-it me ato serbe në territorin e Kosovës ka qenë gabim.

I dyti i Qeverisë Hoti në seancën e sotme plenare u zotua se kjo do të përmirësohet dhe se nuk duhet të ndodh asnjëherë sepse është një provokim për vet shtetin.

Tahiri: Ajo që ndodhi në Karaçevë ka qenë gabim

“Ajo që ka ndodhur në raport me defilimin e forcave serbe dhe KFOR-it bashkërisht ka qenë një gabim të cilin duhet të përmirësojmë ne si qeveri. Por edhe nuk duhet të ndodh asnjëherë sepse ka qenë një provokim për qytetarët atje, por edhe për vet shtetin”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat