​Dështon zgjedhja e komisionerit të Agjencisë për Informim dhe Privatësi

Aktuale

​Dështon zgjedhja e komisionerit të Agjencisë për Informim dhe Privatësi

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 22:21
Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka dështuar të zgjedh edhekomisionerin e Agjencisë për Informim dhe Privatësi, pasi që asnjëri nga tre kandidatët e propozuar nuk kanë arritur të marrin votat e duhura.

Bujar Sadiku, Krenare Sogojeva-Dermaku dhe Muharrem Mustafa ishin tre kandidatët për këtë post.

Me këtë rast kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se konkursi për këtë pozitë duhet të përsëritet.

Me kaq Kuvendi përfundon sesionin veror.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat