Albulena Haxhiu thotë se dështimi i Projekligjit për Rimëkëmbje dëshmon se Qeveria s’ka vota

Aktuale

Albulena Haxhiu thotë se dështimi i Projekligjit për Rimëkëmbje dëshmon se Qeveria s’ka vota

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 14:07
Albulena Haxhiu

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, po thotë qeveria Hoti është qeveri e pakicës dhe nuk ka as mbështetje popullore, prandaj sipas saj një ekzekutiv i tillë duhet të largohet sa më parë.

Fjalët e saj, Haxhiu thotë se i bazon në seancën e djeshme ku koalicioni qeverisë kishte vetëm 45 vota kur u bë përpjekje për votimin e projektligjit për rimëkëmbje ekonomike.

“Qeveria që thoshte se i ka 2/3 e deputetëve, tani edhe për çështjet që i konsideron më të rëndësishmet, nuk i ka as 61 madje as 50 deputetë për t’i kaluar në Kuvend”, ka shkruar Haxhiu.

“Kjo u dëshmua në seancën e djeshme ku projektligji për “rimëkëmbje ekonomike” u votua nga vetëm 45 deputetë. Kjo është Qeveria e pakicës që nuk ka as mbështetje popullore. Përveç jolegjitime është edhe joserioze prandaj duhet largohet sa më parë!”, ka përfunduar ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat