Vdesin dy pacientë nga Covid-19 në Gjilan, dy në gjendje të rëndë

Aktuale

Vdesin dy pacientë nga Covid-19 në Gjilan, dy në gjendje të rëndë

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 14:41
Foto ilustrim

Kanë ndërruar jetë dy pacientë në Spitalin e Përgjithshëm i Gjilanit, të cilët ishin të konfirmuar pozitivë me COVID-19.

Njëri është nga komuna e Vitisë (1946) ndërkaq pacientja tjetër është nga komuna e Gjilanit (1937).

Lajmin e ka konfirmuar, drejtori klinik i Spitalit të Gjilan, dr. Ukshin Ismaili.

“Pacienti F.R. nga Smira e Vitisë, ka qenë e pranuar në Repartin Infektiv dhe e ka humbur betejën me COVID-19 dje, derisa pacientja H.B. (1937) nga Zhegra e Gjilanit ka vdekur sot, në orët e paraditës. Iu shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij, në emrin tim dhe të Spitalit të Përgjithshëm”, ka thënë Ismaili.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat