Deputetja e PDK-së pas miratimit të Ligjit për pandeminë: Tani çdo autoritet publik do t’i ketë të qarta kompetencat e veta ligjore

Aktuale

Deputetja e PDK-së pas miratimit të Ligjit për pandeminë: Tani çdo autoritet publik do t’i ketë të qarta kompetencat e veta ligjore

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 15:36
Ariana Musliu-Shoshi

Kuvendi i Kosovës gjatë seancës së djeshme ka miratuar Ligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19, ndërsa deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi tha se partia e saj me propozimet e veta e kishte rolin kryesor që ky ligj të përmirësohej e të votohej.

Ajo thotë që tani e tutje, çdo autoritet publik do t’i ketë të qarta kompetencat e veta ligjore, në mënyrë që të mos e shkelë asnjë të drejtë elementare të qytetarëve, shkruan Indeksonline.

Në fund, deputetja bën thirrje që të vendosni maskën, mbani distancën dhe të kujdeseni për higjienën personale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat