Publikohet pamjet nga momenti kur ndërpritet fjalimi i Avdullah Hotit - Bota Sot
Publikohet pamjet nga momenti kur ndërpritet fjalimi i Avdullah Hotit

Aktuale

Publikohet pamjet nga momenti kur ndërpritet fjalimi i Avdullah Hotit

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 12:21
Pamje nga vendi i ngjarjes

Pamjet kur dy zyrtaret e PSD-së,  Teutë Rrusta dhe Natyra Kuçi pengojnë fjalimin e kryeministrit, Avdullah Hoti, i cili ishte duke folur për dialogun.

Dy bashkëpartiaket e Dardan Molliqajt iu ankuan shefit të qeverisë se duhet t’i mbrojë më shumë të drejtat e grave.  

“Dhuna në familje. Për këtë arsye, grave ju cenohen të drejtat. Pse dialogu është më i rëndësishëm se jeta e grave. Bëni veprime konkrete”, ishte kërkesa e tyre.

Ndërsa, Hoti reagoi me qetësi ndaj fishkëllimave të tyre.

“A dëshironi të dëgjoni deklarata, apo veprime të institucioneve…”, u shpreh ai. 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat