​Përfundon seanca për raportimin e Hotit rreth dialogun, s’ka kuorum për votimin e rezolutës

Aktuale

​Përfundon seanca për raportimin e Hotit rreth dialogun, s’ka kuorum për votimin e rezolutës

Më: 17 shtator 2020 Në ora: 22:14
Kuvendi i Kosovës

Rreth 7 orë ka zgjatur raportimi i kryeministrin Hoti në Kuvendin e Kosovës, për marrëveshjen e Uashingtonit dhe dialogun në Bruksel.

Në fund të seancës nuk pati kuorum për të hedhur në votim rezolutën për dialogun.

Shefi i Grupit parlamentar i VV-së, njëherësh propozues i rezolutës, Rexhep Selimi tha se kanë marrë edhe disa propozime të cilat do të merren parasysh dhe nesër kur pritet edhe të vazhdojë seanca e Kuvendit, kjo rezolutë të hidhet për votim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat