Shukri Buja dënohet me dy vite burg

Aktuale

Shukri Buja dënohet me dy vite burg

Më: 18 shtator 2020 Në ora: 10:02
Shukri Buja

Ish-kryetari i Lipjanit, Shukri Buja është dënuar me dy vite burg.

Buja është dënuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës në akuzat për keqpërdorim të detyrës zyrtare në lidhje me rastin e njohur si “Feronikeli”.

Dy vite më parë Buja ishte dënuar me 3 vite burgim por rasti ishte kthyer në rigjykim.

E avokati i Bujaj, Arianit Koci ka thënë se në shpalljen e vendimit për dënimin dy vjet, Gjykata Themelore nuk ka përfillur rekomandimet e Apelit dhe se atij nuk i është dhënë koha e duhur për tu përgatitur.

Tutje pas vendimit, Koci tha edhe se ky ishte një ndër gjykimet më të shpejta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat