Thaçi flet për takimin me Erdoganin

Aktuale

Thaçi flet për takimin me Erdoganin

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 13:43
Takimi Hashim Thaçi dhe Erdogan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar fuqizim të partneritetit me Turqinë, të cilin e ka quajtur strategjik.

Përmes një shkrimi në Tëitter, ai e ka quajtur frytdhënëse bisedën me homologun e tij, Recep Tayip Erdogan.

“Mirënjohës presidentit Erdogan për mikpritjen e ngrohtë dhe bisedën frytdhënëse rreth të gjitha çështjeve të interest reciprok, përfshirë bashkëpunimin dypalësh, çështjet rajonale si dhe globale.

Shtetet tona gëzojnë raporte miqësore dhe do ta fuqizojnë më tej partneritetin strategjik”, ka shkruar ai në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat