Ambasadori Dedaj e zbulon formulën e integrimit euro-atlantik

Aktuale

Ambasadori Dedaj e zbulon formulën e integrimit euro-atlantik

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 17:15
Gjergj Dedaj

Ambasadori Gjergj Dedaj si duket e ka zbuluar formulën e integrimit eruo-atlantik.

Dedaj nëpërmjet një postimi në Facebook është shprehur optimist se integrimi euro-atlantik, kalon nëpër Washington.

Ai ka thënë se partneriteti me SHBA-në, është e vetmja alternativë e besueshme politike, kombëtare si dhe strategjike për Kosovën.

"Integrimi euro-atlantik, kalon neper Washington D.C. ! Partneriteti me SHBA, e vetmja aletrnative e besueshme politike, kombetare dhe strategjike, per Republiken e Kosoves!", ka shkruar Dedaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat