Nasim Haradinaj i ashpër me Thaçin e Veselin

Aktuale

Nasim Haradinaj i ashpër me Thaçin e Veselin

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 20:44
Nasim Haradinaj

Nënkryetari i OVL të UÇK-së, Nasim Haradinaj, në intervistën e dhënë ka folur edhe për presidentin Hashim Thaçi dhe kreun e PDK-së, Kadri Veseli.

Haradinaj i ka quajtur heronj Thaçin e Veselin.

“Janë heronj të luftës, e pasluftës janë heronj të Speciales”, ka thënë Haradinaj.

Ai më tej ndërsa ka folur për Specialen, e ka quajtur këtë gjykatë të kuzhinës serbe.

“Specialja është gjellëtore. Është krejt e kuzhinës serbe”, ka thënë Haradinaj.

Ai thotë se janë për zbulimin e të gjitha krimeve, por jo të ndihmoje Serbia, por kjo të bëhet nga drejtësia e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat