Pacolli: Vizita e Grenellit në Kosovë, shenjë e angazhimit të SHBA-së për zbatimin e marrëveshjes

Aktuale

Pacolli: Vizita e Grenellit në Kosovë, shenjë e angazhimit të SHBA-së për zbatimin e marrëveshjes

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 21:22
Behgjet Pacolli

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka komentuar vizitën e paralajmëruar të delegacionit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Kosovë.

Pacolli tha se kjo vizitë është shenjë e fuqishme e angazhimit që Shtetet e Bashkuara i japin zbatimit të plotë të marrëveshjes së Shtëpisë së Bardhë për normalizimin ekonomik.

Postimi i plotë:

Vizita nesër e ambasadorit Richard Grenell dhe Adam Boehler, Kryeshef i Korporatës Amerikane për Financim Zhvillimor, është një shenjë e fuqishme e angazhimit që Shtetet e Bashkuara i japin zbatimit të plotë të Marrëveshjes së Shtëpisë së Bardhë për Normalizimin Ekonomik.

Duke zbatuar me sukses projektet ekonomike dhe të infrastrukturës, ekonomia e Kosovës do të fitojë një formë dhe shtysë të re, e cila është e rëndësishme për krijimin e vendeve të reja të punës dhe lidhjen e tregut tonë me tregje më të mëdha në të gjithë Evropën.

Këto projekte më financin amerikan do të ndryshojnë mënyrën e të bërit biznes dhe do të hapin mundësi tjera zhvillimore për Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat