Përplasje e ashpër ndërmjet Besa Gaxherrit dhe deputetes së VV-së, kjo është arsyeja

Aktuale

Përplasje e ashpër ndërmjet Besa Gaxherrit dhe deputetes së VV-së, kjo është arsyeja

Më: 30 shtator 2020 Në ora: 22:08
Besa Gaxherri

Deputetja e VV’së, Arbreshë Kryeziu-Hyseni dhe ajo e LDK’së, Besa Gaxherri janë përplasur në një debat rreth marrëveshjes që u nënshkrua në Washington.

Kryeziu-Hyseni ka thënë në një debat se në Washington nuk ka pasur marrëveshje por vetëm zotime të cilat, sipas saj, ‘kryeministrit legjitim do t’i implementoj’.

“Në Washington nuk pati marrëveshje por vetëm zotime”

“Nuk është marrëveshje, ne nuk jemi të obliguar ta zbatojmë, kryeministri jolegjitim ka thënë se do t’i implemtojë ato projekt po ashtu edhe pala serbe”, ka thënë ajo.

Por, lidhur më këto deklarata ka reaguar deputetja Gaxherri e cila ka thënë se deputetja e VV’së, po mashtron qytetarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat