​Rimëkëmbja ekonomike, Konjufca: Hoti po i mashtron qytetarët

Aktuale

​Rimëkëmbja ekonomike, Konjufca: Hoti po i mashtron qytetarët

Më: 30 shtator 2020 Në ora: 22:09
Glauk Konjufca

Qeveria Hoti ka marrë kritika të ashpra nga partia më e madhe opozitare Lëvizja Vetëvendosje.

Mungesa e një plani të mirëfilltë ekonomik në kohë pandemie nga ana e qeverisë, sipas anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca po ndikon që kryeministri Avdullah Hoti t’i mashtrojë qytetarët duke premtuar tërheqjen e parave të tyre nga Trusti Pensional.

Ai po ashtu ka akuzuar Hotin për mungesë të konceptit për zhvillim ekonomik dhe menaxhim të duhur të pandemisë, duke thënë ndarja e parave nga Trusti nuk është zgjidhje e duhur.

“Kjo i bie se po të mashtrojë me paratë e tuaja, duke ndarë nga 20-30 euro nga Trusti”, është shprehur Konjufca në DebatPlus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat