Numri i viktimave, rasteve dhe të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë

Aktuale

Numri i viktimave, rasteve dhe të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë

Më: 24 tetor 2020 Në ora: 07:37
Ilustrim

Numri total i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë është 17 mijë e 591 raste nga 85 mijë e 42 persona të testuar.

Derisa 659 qytetarë kanë humbur betejën me këtë virus, që i bie 3.74 për qind e të infektuarve.

Ndërkaq numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.979, apo 85.15 për qind e të infektuarve janë shëruar.

Kurse numri i rasteve aktive është 1.953.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat