Gashi i reagon Kocit: Edhe avokati e din që Thaçit i është konfirmuar aktakuza, por Gjykata Speciale...

Aktuale

Gashi i reagon Kocit: Edhe avokati e din që Thaçit i është konfirmuar aktakuza, por Gjykata Speciale...

Nga: N.Sh Më: 24 tetor 2020 Në ora: 12:58
Hashim Thaçi

Njohësi i çështjeve politike, Arbër Gashi ka reaguar pas një shkrimi të avokatit Arianit Koci.

Gashi thotë se, avokati Koci ka të drejtë në atë që kërkon prej Gjykatës Speciale, por sipas tij, edhe avokatin e dinë që Thaçit i është konfirmuar aktakuza.

Gashi shkruan në Facebook, se nuk është punë e Gjykatës Speciale që Kosovës me ia zgjedh Presidentin e radhës.

Reagimi i Gashit:

Avokati Arianit Koci ka plotësisht të drejtë në atë që e kërkon nga Gjykata Speciale. Megjithatë, edhe avokati e di mirë se aktakuza është konfirmuar (qoftë edhe pjesërisht) dhe nuk është punë e Gjykatës Speciale që Kosovës t'ia zgjedhë presidentin e radhës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat