Edhe Kinolli krah Damkës: 6 plus kërkon shkarkimin e Ambasadorit Gashi

Aktuale

Edhe Kinolli krah Damkës: 6 plus kërkon shkarkimin e Ambasadorit Gashi

Më: 29 tetor 2020 Në ora: 14:13
Fikrim Damka

Qeverisë së Kosovës duket që tash e tutje do t’i dalin probleme më të mëdha se që kanë pasur me numrat në Kuvend.

Kjo pasi që sot ekzekutivit i ka shkuar një kërcënim nga deputeti Fikrim Damka që ka kërkuar shkarkimin e ambasadorit të Kosovës në Francë, Qëndrim Gashit, ose në të kundërtën ka thënë se nuk do t’ua votojnë ligjet.

“Përderisa nuk tërhiqet nga pozita e ambasadorit, si 6 deputetë të Kuvendit dëshirojmë t’u informojmë se nuk do të votojmë asnjë ligj në seancat e ardhshme, jashtë ligjeve të COVID-19 dhe projektligjeve për rimëkëmbje ekonomike”, ka thënë sot Damka.

Gazeta Express ka kontaktuar deputetin e këtij grupi parlamentar për të parë nëse Damka ka folur në emër të grupit kur ka kërkuar shkarkimin e Gashit.

Deputeti Albert Kinolli i ka thënë Expressit se fjalimi i sotëm i Damkës ka qenë në emër të grupit.

“Fjalimi i deputetit Fikrim Damka ka qenë në emër të grupit parlamentar gjashtë plus”, ka thënë Kinolli.

Ai thotë se se si do të reagojë qeveria, nuk e dijnë megjithatë, për pritshmëritë që kanë nga ky kusht që i kanë vënë ekzekutivit duhet të deklarohet Damka që e ka bërë kërkesën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat