Ish-këshilltari i Hotit ka disa fjalë për Kurtin: “Shko dialogo dhe përmbylle marrëveshjen me Serbinë”

Aktuale

Ish-këshilltari i Hotit ka disa fjalë për Kurtin: “Shko dialogo dhe përmbylle marrëveshjen me Serbinë”

Nga: N. H Më: 17 maj 2021 Në ora: 20:00
Aleksandar Vuçiq dhe Albin Kurti

Ish-këshilltari i ish-kryeministrit, Avdullah Hoti, Visar Berisha, përmes një postimi në Facebook ka bërë një thirrje për kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, që ta përmbyllë marrëveshjen me Serbinë.

Kurti ka thënë në seancën e Kuvendit të Kosovës se nuk është duke shkuar në Bruksel as për dialog as për ta takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Mirëpo, ish-këshilltari i Hotit ka thënë se Kurti duhet t’i jap fund dialogut, pasi për këtë populli i ka dhënë mandatin.

Ja shkrimi i tij:

“Nuk po shkoj në Bruksel për Dialog as për ta takuar Vuçiqin!”

Gabim shoq!

Shko dialogo dhe përmbylle Marrëveshjen me Serbinë.

Populli ta ka dhanë mandatin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat