EULEX prezanton raportin për ndikimin e COVID-19 në sundimin e ligjit

Aktuale

EULEX prezanton raportin për ndikimin e COVID-19 në sundimin e ligjit

Më: 18 maj 2021 Në ora: 06:01
Ilustrim

Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit (EULEX) organizon konferencë në të cilën do ta prezantojë “Raportin e tij Special për ndikimin e COVID-19 në sundimin e ligjit në Kosovë”.

Në ketë raport identifikohen sfidat me të cilat janë ballafaquar sistemi i drejtësisë dhe shërbimi korrektues gjatë pandemisë me koronavirus.

Ky raport, i cili e përfshin periudhën prej muajit mars 2020 deri në mars 2021, gjithashtu ofron rekomandime konkrete dhe të zbatueshme për sistemin e sundimit të ligjit në Kosovë për t’u përgjigjur më mirë ndaj krizës shëndetësore që po vazhdon.

Ngjarja mbahet ne Swiss Diamond Hotel, ora 11:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat