Zafa: Sot unë jam ushtari më besnik i Hashim Thaçit

Aktuale

Zafa: Sot unë jam ushtari më besnik i Hashim Thaçit

Më: 3 qershor 2021 Në ora: 23:50
Zafir Berisha

Ish deputeti i NISMA-s, Zafir Berisha ka thënë se  pavarësisht mospajtimeve politike me ish-presidentin Hashim Thaçi, ai sot është ushtari më besnik i tij dhe të tjerëve që po gjykohen nga Gjykata Speciale në Hagë.

Berisha ka folur për luftën speciale kundër UÇK-së qysh prej paraqitjes së saj e deri e deri më sot.

“Sot e kemi një gjykatë që merret se kush e ka hëngër një shkelm. e kush një shuplakë por qëllimi është që të dëmtohet lufta e UÇK dhe të vihet në pikëpyetje intervenimi i NATO-s.  Nga të parët nuk jam pajtuar me Hashim Thaçin, por nëse nuk pajtohem politikisht unë nuk mund të gjuaj gurë  e dru mbi të.  Unë sot jam ushtari më besnik i Hashim Thaçit dhe atyre burrave që po gjykohen në Speciale”, tha Berisha.

Ai tha se në Kosovë njerëz edhe nga politika po e bëjnë argatin e djallit.

“Ne kemi fatkeqësisht që njerëz të politikës që për interesa perosnale po bëjnë argatin e djallit”, shtoi ai.

Ai tha se kjo që po ndodhë sot nuk është aksidentale.

“Shtrëngatë ose lufta speciale në raport me UÇK nuk është e sotme. Kjo mun dtë them se është për politikë ditore. Kjo shtrëngate ose kjo luftë propagandistike që burimin e ka në Serbi dhe disa vende aziatike, edhe kur ka dalë në skenë UÇK ka pasur një luftë speciale kundër saj”, tha Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat