Nesër mbahet konferenca “Politika e jashtme e Kosovës – një qasje proaktive”

Aktuale

Nesër mbahet konferenca “Politika e jashtme e Kosovës – një qasje proaktive”

Më: 22 qershor 2021 Në ora: 21:56
Nesër mbahet konferenca “Politika e jashtme e Kosovës – një qasje proaktive”

Akademia Diplomatike e Kosovës do të organizojë të mërkurën konferencën akademike ndërkombëtare me temën “Politika e jashtme e Kosovës – një qasje proaktive”.

Fjalën hyrëse do ta mbajë ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Donika Gërvalla.

Pjesë e diskutimeve do të jenë edhe ambasadori Wolfgang Petritsch, president i Fondacionit Austriak Marshall Plan, profesori David L Phillips, drejtor i Institutit për Paqe në Universitetin Columbia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, si dhe Sebastien Gricourt, drejtor i Observatorit Ballkanik në Fondacionin Jean Jaures.

Konferenca akademike do të fillojë punimet në Prishtinë, në orën 09:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat