Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

Aktuale

Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

Më: 21 korrik 2021 Në ora: 08:50
Ish-krerët e UÇK-së

Sot (e mërkure), në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Seanca është paraparë të mbahet në orën 14:30.

Para gjykatës do të dalin ish-presidenti Hashim Thaçi, ish-kryetari i PDK-së dhe ish-kryeparlamentari Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.

Ata po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat