Ipeshkvia e Kosovës mban akademi solemne për nder të 111-vjetorit të lindjes së Shën Terezës

Aktuale

Ipeshkvia e Kosovës mban akademi solemne për nder të 111-vjetorit të lindjes së Shën Terezës

Më: 26 gusht 2021 Në ora: 07:08
Nënë Tereza

peshkvia e Kosovës do të organizojë këtë të enjte akademi solemne për të shënuar ditëlindjen e Shën Terezës.

Kjo akademi do të mbahet në Katedralen me emrin e saj “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë duke nisur nga ora 19:00.

Anjezë Gonxhe Gojaxhiu – Nënë Tereza ka lindur në Shkup më 26 gusht 1910.

Sot asaj i festohet 111 vjetori i lindjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat