Sulme terroriste në Zubin Potok e Zveçan/ “BE-ja t’i reagon Beogradit për kërcënimet ndaj Kosovës”

Aktuale

Sulme terroriste në Zubin Potok e Zveçan/ “BE-ja t’i reagon Beogradit për kërcënimet ndaj Kosovës”

Nga: N.Sh Më: 25 shtator 2021 Në ora: 13:25
Policia

Natën e mbrëmshme në Zubin Potok u dogj zyra e qendrës së regjistrimit të automjeteve.

Gjithashtu këtë natë edhe në Zveçan u tentua të bëhej diçka e tillë.

Këto situata të krijuara, kanë acaruar edhe më tej raportet e Kosovës dhe Serbisë.

Pas këtyre ngjarjeve që ndodhën mbrëmë nga serbët, të cilët po mbështetën nga Beogradi, ka reaguar kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli.

Ai përmes një postimi në Facebook, shkruan se, BE-ja duhet t’i reagojë Serisë për kërcënimet e fundit ndaj Kosovës dhe sulmit terrorist në Zubin Potok e Zveçan.

Pacolli gjithashtu kërkon që të lirohen rrugët sa më parë.

BE-ja t'i reagon sa më parë Beogradit për kërcënimet e fundit ndaj Kosovës dhe sulmin terrorist në Zubin Potok dhe Zveçan. Rrugët e bllokuara të lirohen sa më parë dhe të respektohet rendi dhe ligji në pjesën verior të Kosovës”, shkruan Behgjet Pacolli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat