Kurti: Katër vite të mbara e të mira i presin qytetarët e Kosovës

Aktuale

Kurti: Katër vite të mbara e të mira i presin qytetarët e Kosovës

Nga: A.M. Më: 17 tetor 2021 Në ora: 10:05
Albin Kurti

(E plotësuar 10:30) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se do të punojë në fuqizimin e komunave. Pasi ka votuar në qendrën e votimit në Fakultetin Juridik në Prishtinë, Kurti ka thënë se qytetarët anë e kënd Kosovës i presin katër vjet të mira.

Kurti: Katër vite të mbara e të mira i presin qytetarët e Republikës së Kosovës

“Si kryeministër i Republikës së Kosovës unë bashkë me qeverinë time do të punoj e bashkëpunoj shumë ngushtë në fuqizimin e komunave. Katër vite të mbara e të mira i presin qytetarët e Republikës së Kosovës anë e kend Kosovës më te gjitha komunat ku ata jetojnë banojnë e punojnë”, ka thënë Kurti.

Kurti i ka inkurajuar të gjithë qytetarët që të shfrytëzojnë të drejtën për të votuar dhe vendosur për të ardhmen e tyre.

Kurti: Inkurajoj të gjithë qytetarët të votojnë

“Qytetarët e Republikës se Kosovës anë e mbanë komunave të shtetit tonë sot vendosin se kush do të vendosë, pra përcaktohen se kush do jenë udhëheqjet dhe përfaqësuesit e tyre. I inkurajoj të gjithë qytetarët pa dallim prejardhje, përkatësie apo pasurie që ta shfrytëzojnë këtë moment barazie që t’i përdorin mundësitë e barabarta që i kanë sot”, ka shtuar Kurti.

***

Në Kosovë janë duke u zhvilluar zgjedhjet lokale.

Të gjithë qytetarët e Kosovës mbi moshën 18 vjeçarë kanë të drejtë të votojnë.

Këtë të drejt po e shfrytëzon edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Ai po voton në qendrën e votimit në Fakultetin Juridik.

Ndërkaq, pak me parë ka votuar edhe kandidati i VV-së për kryeqytetin, Arben Vitia.

Ai i ka ftuar qytetarët që dalin  sa më masovikisht në zgjedhje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat