Arrestohet një person në Junik, dyshohet për blerje votash

Aktuale

Arrestohet një person në Junik, dyshohet për blerje votash

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 15:13
Foto ilustrim

Një person është ndaluar para pak çastesh në Junik në cilësinë e të dyshuarit për blerje votash në këtë komunë.

Burimet e thonë se personi aktualisht është duke u intervistuar në stacionin policor të Junikut.

Po ashtu këto burime thonë se ky persona dyshohet të jetë aktivist i VV-së ose AAK-së në këtë komunë.

Ndryshe, qytetarët e Kosovës sot vendosin për kryetarët e ardhshëm të komunave dhe për përfaqësuesit e tyre në Kuvendet Komunale. Për këto zgjedhje lokale të drejt vote kanë 1 885 448 persona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat