Rezultati në Prishtinë qëndron kështu

Aktuale

Rezultati në Prishtinë qëndron kështu

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 07:33
Foto ilustrim

Pas numërimit të 99,58 të votave nga Komisioni Qendror Zgjedhor në Prishtinë Arben Vitia nga Lëvizja Vetëvendosje ka fituar 35.243 ose 42,26 pëqind.

Pasuar nga Përparim Rama i LDK-së me 24.474 vota ose 29.34 përqind.

Ndërsa, Uran Ismaili i PDK-së ka fituar 18.023 vota me21,61%.

Kurse u katërti renditet Daut Haradinaj (AAK) me 3.850 vota ose 4,62%.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat