Ferdinand Kolaj mohon lidhjet me Pal Lekaj

Aktuale

Ferdinand Kolaj mohon lidhjet me Pal Lekaj

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 23:11
Ferdinand Kolaj

Ferdinand Kolaj, i cili ishte kandidat i PSHDK’së për kryetar të komunës së Gjakovës thotë se rezultati i tyre në zgjedhjet lokale s’ka të bëjë me Pal Lekajn e AAK’së.

“Pal Lekaj është nënkryetar i AAK’së nuk është i Partisë Shqiptare Demokristiane dhe se di se pse bëhet kjo lidhje”, tha Kolaj në Pressing.

“S’ka logjikë që një nënkryetar i një partie tjetër të na qet ne në garë për kryetar të komunës. PShDK edhe pse kandidon për herë të parë s’do të thotë se s’ka të drejtë të ketë kandidatin për kryetar komune’, shtoi ai.

Por kë do e mbështesë kjo parti në balotazh, Ardian Gjinin apo Mimoza Kusari-Lilën?

“Do të shohim me strukturat e partisë se cila do të jetë mbështetja dhe për kë do të jetë”, theksoi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat