​KE nesër publikon raportin për Kosovën

Aktuale

​KE nesër publikon raportin për Kosovën

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 23:52
Foto

​KE nesër publikon raportin për Kosovën

Komisioni Evropian (KE) të martën do ta publikojë paketën vjetore të zgjerimit, si dhe raportet e vendeve, përfshirë edhe Kosovën.

Agjenda e prezantimit të paketës së zgjerimit të vitit 2021 si dhe raportet e vendeve:

Në orën 15.00 mbahet takimi i Parlamentit Evropian, ku do të ketë transmetim të drejtpërdrejtë nga PE

Në orën 17.15 do të mbahet konferencë për shtyp nga komisionari për Fqinjësi dhe Zgjerimi, Oliver Varhelyi. Transmetimi i drejtpërdrejtë në ueb-faqen https://audiovisual.ec.europa.eu/en/ebs/both/20201006

Në orën 18.30-Dorëzimi zyrtar i raportit nga shefi i Zyrës së BE/PSBE, Tomas Szunyog, kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti/konferencë e përbashkët për shtyp

Paketa e zgjerimit e vitit 2021 do të jetë në dispozicion në: https://ec.europa.eu/neighbourhood-enlargement/index_en

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat