Kusari-Lila thotë se dalja në zgjedhje ishte e ulët, flet për aksionin në veri

Aktuale

Kusari-Lila thotë se dalja në zgjedhje ishte e ulët, flet për aksionin në veri

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 10:56
Mimoza Kusari-Lila

Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se zgjedhjet e 17 shkurti, qytetarët kanë treguar kulturë të lartë qytetare, por që tha se dalja e tyre ishte më e vogël se ajo e 14 shkurtit. 

Më 17 tetor qytetarët dëshmuan kulturë. Dalja e votuesve ishte më e vogël por mjaftueshëm për të pasur kredibil për kandidatët. Respektuam masat anti-Covid dhe i inkurajojmë që edhe më 17 nëntor të dalin në zgjedhje. Kemi pasur një ulje të rasteve dhe ngrirje të atyre që janë vaksinuar. Këto statistika nuk duhet të na japin shpresë se e kemi kaluar këta sfidë”, tha ajo.

Tutje, ajo foli edhe për aksionin kundër kontrabandës, i zhvilluar në gjashtë lokacione.

Gjatë aksionit kundër kontrabandës janë arrestuar gjashtë persona, ku ka pasur në gjashtë lokacione, por që vetëm në veri pati probleme. E gjithë kjo solli probleme pasi që thatë se mund të kryheshin pas zgjedhjeve. Na vend se të kritikohen, lufta ndaj kontrabandës nuk pret”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat