Flet qytetari që u bë i njohur për festimin pas zgjedhjeve në Skenderaj, tregon pse tha “Sami baba”

Aktuale

Flet qytetari që u bë i njohur për festimin pas zgjedhjeve në Skenderaj, tregon pse tha “Sami baba”

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 21:56
Tefik Hoxha

Tefik Hoxha i cili u bë i njohur nga mënyra e festimit pas rezultatit të zgjedhjeve në Skenderaj tregon se që nga viti 2007 vjen në Kosovë për ta votuar PDK-në.

Fitores së PDK-së në Skenderaj iu gëzua me gjithë zemër.

Videoja ku shihet, Tefik Hoxha, duke thirrur emrin e Sami Lushtakut, u bë virale.

Po kush është i riu nga Drenica që u bë i njohur që nga e diela?!

34 vjeçari që jeton në Gjermani është një votues i rregullt i PDK-së.

Ai tregon se ka udhëtuar nga Gjermania vetëm për ta mbështetur këtë subjekt politik.

Për festën e tij ky shprehet se është normale, ngase në këtë mënyrë festohet gjithmonë në Drenicë.

Ndërsa tregon edhe arsyet pse e ka quajtur “Sami Baba” kryetarin e degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtakun.

Hoxha pohon se pas videos së publikuar ka pas komente të ndryshme nga qytetarët në rrjete sociale se gjoja është paguar për të votuar.

Mirëpo ky i mohon këto spekulime, pasi sipas tij të ardhurat që ka nga puna që e bën si menaxher i 40 punëtorëve në Gjermani i ka të mjaftueshme për të bërë një jetë të mirë.

Fitores së PDK-së më Skenderaj iu gëzuan një numër i madh i simpatizantëve së kësaj partie, të cilët shprehën në forma të ndyshme gëzimin për fitoren e PDK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat