Abdixhiku: Më 17 tetor qytetarët e dënuan arrogancën

Aktuale

Abdixhiku: Më 17 tetor qytetarët e dënuan arrogancën

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 21:11
Lumir Abdixhiku

Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku, thotë se më 17 tetor qytetarët e Kosovës dënuan arrogancën e pushtetit.

“Përballë neve ka një lexim arrogant të 14 shkurtit. Këtë e kam thënë vazhdimisht”, thotë Abdixhiku.

“14 shkurti për palën tjetër ishte fund, për neve ishte fillim. Pra ata sikur e morën rezultatin e 14 shkurtit si përfundimtar, që neve na votojmë njerëzit bëmë çfarë bëmë dhe bën çfarëdo që bënin e në fakt s’bënin asgjë. Konsideronin se këtë proces të politikëbërjes do ta kishin si të mjaftueshëm për të mbajtur mbështetje të pafundme”, tha ai.

“Skena politike ka ndryshuar në Kosovë. Nuk mundesh me kauzën e vjetër të bësh politikën e sotme dhe të ardhme”, theksoi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat