Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja kundër COVID-19

Aktuale

Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja kundër COVID-19

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 20:01
Foto ilustrim

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar masat e reja kundër COVID-19, masa këto që do të hyjnë në fuqi qysh sot.

Kështu ka bërë të ditur për Klankosova.tv zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Valbona Mehmeti.

Kujtojmë se disa prej masave ishin që ora policore zgjatet nga 22:00 në 00:00 deri në 05:00, orari i gastronomisë zgjatet nga 21:30 deri në 23:00.

Ndërsa mbajtja e maskës mbetet ende e obligueshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat