​Votat me kusht në Gjakovë, prin AAK

Aktuale

​Votat me kusht në Gjakovë, prin AAK

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 18:46
Ardian Gjini

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e votave me kusht dhe votat e personave me nevoja të veçanta për komunën e Gjakovës.

Në bazë të këtij rezultati del se kandidati i AAK-së për kryetar komune, Ardian Gjini ka fituar më së shumti vota, gjithsej 381, pasuar nga kandidatja e LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, e cila ka marr 274 vota.

Kandidati i PShDK-së, Ferdinand Kolaj ka marr 57 vota, ai i LDK-së, Teki Shala 36, Arbëresha Kuqi i PDK-së 33 vota, ndërsa në fund Fazli Hoxha i Nismës Socialdemokrate me vetëm 12 vota.

Po ashtu edhe sa i përket votave për kuvend komunal, AAK pri me 233 vota, e pasuar nga LVV me 214 vota.

E treta PShDK me 80 vota, aq sa ka edhe PDK. LDK 61 vota, Nisma 37, IRDK 13 dhe Partia e Drejtësisë 3 vota.

Kujtojmë se në komunën e Gjakovës në balotazh garojnë, Ardian Gjini i AAK-së dhe Mimoza Kusari-Lila e LVV-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat