Këta janë kandidatët për asamblistë të cilët nuk morën asnjë votë

Aktuale

Këta janë kandidatët për asamblistë të cilët nuk morën asnjë votë

Më: 3 nëntor 2021 Në ora: 16:15
Ilustrim

Mbi 40 kandidatë për asamblistë nuk kanë marrë as edhe një votë në zgjedhjet lokale në 17 tetorit.

Kandidatët për këshilltarë komunalë i përkasin të gjithë partive – nisur nga Lëvizja Vetëvendosje, deri tek partitë e minoriteteve.

Më poshtë janë emrat e kandidatëve që kanë marrë zero vota:

Aleanca Kosova e Re/Prizren

Edina Qoti

Petrit Krasniqi

Iniciativa Qytetare për Skenderaj

Krenar Avdiu

Krenar Gashi

Aleanca Për Ardhmërinë E Kosovës/Skenderaj

Ermal Haliti

Qendresa Bajra

Valon Asllani

Kastriot Kaqkini

Qazim Thaqi

Iniciativa Qytetare Progresi për Skenderaj

Leotrim Sinani

Faton Citaku

Elvira Dajaku

Besjan Babaj

Mehmet Sylnaj

Egzon Smajli

Donika Geci

Argjend Shatri

Liridon Shala

Kadire Sadiku

Enis Durmishi

Nisma Socialdemokrate/Shtime

Edonita Rashiti

Blerta Ramadani

Levizja për Bashkim/Shtime

Lirind Hasimi

Bashke për Shterpcën

Lumturije Alija

Iniciative E Therandës

Fahrije Hoxha

Ne mundemi/Ferizaj

Emine Loku

Aleanca Kosova e Re

Arianit Hashani

Lista E Ashkalive/Ferizaj

Fikrete Emini

Dashnim Bajrami

Nisma Socialdemokrate/Vushtrri

Behram Krasniqi

Venera Ademi

Fitim Azemi

Xhabir Krasniqi

Liridon Menxhiqi

Xhevdet Meniqi

Lëvizja Vetëvendosje!/Zubin Potok

Albulena Ferizi

Partia Demokratike e Kosovës/Junik

Blerta Hoxha

Agolind Isufaj

Lëvizja Vetëvendosje!/Mamushë

Nazli Krasnic

Gazmen Krasniq

Zejnep Zogaj

Iniciativa Erdem/Mamushë

Minire Kabashi

Partia Demokratike e Kosovës/Kllokot

Sadri Emini

Gi Srpska Narodna Sloga/Kllokot

Dobrivoje Vujiq

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat