​Sveçla për mungesën e letërnjoftimeve: Në fund të vitit do të kemi furnizime të reja

Aktuale

​Sveçla për mungesën e letërnjoftimeve: Në fund të vitit do të kemi furnizime të reja

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 12:17
Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla në seancën e sotme plenare ka bërë të ditur se në fund të këtij viti do të kenë furnizime të reja për letërnjoftim.

Prandaj, ai nuk parasheh ndonjë problem lidhur me pajisjen e qytetarëve me letërnjoftim.

Sveçla: Në fund të vitit presim furnizime të reja

“Aktualisht në ARC ka rreth 70 mijë e 80 aplikime për aplikime ndërsa në stok gjenden 57 mijë[…]Në baza ditore ARC personalizon 3 mijë letërnjoftime dhe ne parashikojmë që deri në fund të këtij viti të normalizojmë pajisjen e qytetarëve me letërnjoftime. Në fund të këtij viti ne do të kemi edhe furnizime të reja dhe nuk parashohim asnjë problem lidhur me pajisjen me letërnjoftime për qytetarët tanë“, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat