Kryetari i Gllogjanit rrëfen si ndodhi ngjarja tragjike: Një person i maskuar ka gjuajtur me automatik

Aktuale

Kryetari i Gllogjanit rrëfen si ndodhi ngjarja tragjike: Një person i maskuar ka gjuajtur me automatik

Nga: A.ZH Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 21:24
Pamje nga vendi i ngjarjes

Mustafë Selmani, kryetar i fshatit Gllogjan, ka folur për ngjarjen e rëndë që ndodhi sonte në këtë vend.

Ai ka thënë se fëmijët që ishin në autobus kanë rrëfyer se një person me maskë ka gjuajtur me automatik, duke vrarë shoferin dhe dy nxënës, përcjell Bota sot.

Selmani ka thënë se shoferin e kanë gjetur të vdekur në vend, derisa nxënësit janë dërguar pa shenja jete në spital.

“Fëmijët thanë se dikush ka dalë përpara dhe ka gjujt kallash. Ka qenë njeri me maskë dhe ia ka gjujt autobusit kallash”, ka thënë ai.

Sipas fëmijëve, ishte vetëm një person që e sulmoi autobusin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat