​Nxënësi i plagosur i nënshtrohet operacionit për heqjen e gëzhojës

Aktuale

​Nxënësi i plagosur i nënshtrohet operacionit për heqjen e gëzhojës

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 23:52
Foto ilustrim

Stafi mjekësor në Spitalin e Pejës, ka njoftuar se në këto moment, nxënësi që mbeti i plagosur nga të shtënat në Gllogjan, po i nënshtrohet intervenimit operativ për t’ia hequr gëzhojën e armës.

Sipas mjekësve, gëzhoja është në kofshën e këmbës së majtë ku ka ene të mëdha të gjakut por as ato dhe as dhe kocka nuk është e dëmtuar.

Nxënësi i plagosur është jashtë rrezikut për jetë dhe me vetëdije të plotë.

Ai ka pritur të afërmit dhe përfaqësuesit e institucioneve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat